UKW1H221MPD1TD
DigiKeys varenummer
493-10749-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-10749-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKW1H221MPD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKW1H221MPD1TD Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
410 mA @ 120 Hz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C