UKW1C102MPD1TD
DigiKeys varenummer
493-10744-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-10744-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKW1C102MPD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1000 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKW1C102MPD1TD Modeller
Kategori
Rippel strøm @ lav frekvens
770 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
885.5 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C