UKW1A222MPD1TD er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nichicon
På lager: 255
Datablad
Opgradering
Nichicon
På lager: 4.624
Datablad
Direkte
Würth Elektronik
På lager: 487
Opgradering
Würth Elektronik
På lager: 1.526
Panasonic Industry
På lager: 401
Panasonic Industry
På lager: 774
2200 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UKW1A222MPD1TD
DigiKeys varenummer
493-10740-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-10740-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKW1A222MPD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UKW1A222MPD1TD Modeller
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Mfr
Polarisering
Polar
Serie
Applikationer
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
1.05 A @ 120 Hz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C