UKT1H101MPD1TA
DigiKeys varenummer
493-UKT1H101MPD1TACT-ND - Afskåret tape (CT)
UKT1H101MPD1TA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKT1H101MPD1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UKT1H101MPD1TA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
190 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
380 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C