UKL2A100KPD1TA
DigiKeys varenummer
493-UKL2A100KPD1TACT-ND - Afskåret tape (CT)
UKL2A100KPD1TA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL2A100KPD1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 10UF 10% 100V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKL2A100KPD1TA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
90 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
180 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
100 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C