UKL1V330KEDANA kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 1.297
Datablad
33 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
UKL1V330KEDANA
DigiKeys varenummer
UKL1V330KEDANA-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKL1V330KEDANA
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 10% 35V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
UKL1V330KEDANA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
140 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
280 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C