UKL1J471KHD1TN
DigiKeys varenummer
493-UKL1J471KHD1TNCT-ND - Afskåret tape (CT)
UKL1J471KHD1TN-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1J471KHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKL1J471KHD1TN Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
850 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
1.275 A @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,043" (26,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C