UKL1J221KHD
DigiKeys varenummer
493-15395-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKL1J221KHD
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 10% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UKL1J221KHD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
550 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
825 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,492" diam. (12,50mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,846" (21,50mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C