UKL1H010MDD1TD det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Würth Elektronik
På lager: 5.507
Datablad
Direkte
Würth Elektronik
På lager: 1.680
Datablad
1 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UKL1H010MDD1TD
DigiKeys varenummer
493-10497-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-10497-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1H010MDD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UKL1H010MDD1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
10.7 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
21.4 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C