UKL1E330MEDANA
DigiKeys varenummer
493-15367-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKL1E330MEDANA
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UKL1E330MEDANA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
140 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
280 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C