UKL1E101MPDANATA
DigiKeys varenummer
493-UKL1E101MPDANATACT-ND - Afskåret tape (CT)
UKL1E101MPDANTA-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1E101MPDANATA
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UKL1E101MPDANATA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
280 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
420 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C