UKL1E101KPD1TA
DigiKeys varenummer
493-17638-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-17638-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1E101KPD1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 10% 25V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UKL1E101KPD1TA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
280 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
420 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 85°C