UKL1C680MED1TD det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nichicon
På lager: 1.650
Datablad
Direkte
Nichicon
På lager: 1.862
Datablad
Opgradering
Opgradering
Würth Elektronik
Würth Elektronik
På lager: 509
På lager: 997
68 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UKL1C680MED1TD
DigiKeys varenummer
493-10486-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1C680MED1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 68UF 20% 16V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UKL1C680MED1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
160 mA @ 120 Hz
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
320 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C