UKL1C330MDD1TD
DigiKeys varenummer
493-10483-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-10483-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1C330MDD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UKL1C330MDD1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
100 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
200 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C