UKL1C220KDDANA
DigiKeys varenummer
493-15350-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKL1C220KDDANA
Beskrivelse
CAP ALUM 22UF 10% 16V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
22 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UKL1C220KDDANA Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
85 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
170 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C