UKL1A470KDDANATD det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Würth Elektronik
På lager: 3.370
Datablad
Direkte
Würth Elektronik
På lager: 2.878
Datablad
Opgradering
Rubycon
På lager: 688
Opgradering
Rubycon
På lager: 949
47 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UKL1A470KDDANATD
DigiKeys varenummer
493-15345-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-15345-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKL1A470KDDANATD
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 10% 10V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UKL1A470KDDANATD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
110 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
220 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±10%
Højde - Monteret (maks.)
0,472" (12,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C