UKA1E470MDD
DigiKeys varenummer
493-15330-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKA1E470MDD
Beskrivelse
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 25 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UKA1E470MDD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
83 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
166 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,079" (2,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
25 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C