UKA1C682MHD
DigiKeys varenummer
493-4607-ND
Producenter
Producentens varenummer
UKA1C682MHD
Beskrivelse
CAP ALUM 6800UF 20% 16V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6800 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UKA1C682MHD Modeller
Mfr
Klassificeringer
Rippel strøm @ lav frekvens
1.78 A @ 120 Hz
Varestatus
Ikke til nye design
Rippel strøm @ høj frekvens
2.047 A @ 10 kHz
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
1,299" (33,00mm)
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-55°C – 105°C