UKA1A221MED1TD det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Würth Elektronik
På lager: 722
Datablad
220 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
UKA1A221MED1TD
DigiKeys varenummer
493-4632-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-4632-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UKA1A221MED1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Datablad
EDA/CAD-modeller
UKA1A221MED1TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
175 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
262.5 mA @ 10 kHz
Varestatus
Forældet
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C