UHW2A330MPD
DigiKeys varenummer
UHW2A330MPD-ND
Producenter
Producentens varenummer
UHW2A330MPD
Beskrivelse
CAP ALUM 100V POLAR
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
33 µF 100 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
380 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
950 mA @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
290 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Spænding - Nominel
100 V
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C