UHW1K561MHD6TN
DigiKeys varenummer
493-14613-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-14613-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHW1K561MHD6TN
Beskrivelse
CAP ALUM 560UF 20% 80V RADIAL TH
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 µF 80 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UHW1K561MHD6TN Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.135 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2.27 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
47 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Spænding - Nominel
80 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C