UHW1J122MHD6 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 399
Datablad
Chinsan (Elite)
På lager: 90
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor® Episode Seven: What's In The Mail, Doc?
Doctor Capacitor® Episode Eight: Nichicon Kitchen (or, all about soldering)
UHW1J122MHD6
DigiKeys varenummer
493-17827-ND
Producenter
Producentens varenummer
UHW1J122MHD6
Beskrivelse
CAP ALUM 1200UF 20% 63V RADIAL
Producentens standard leveringstid
27 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1200 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UHW1J122MHD6 Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
1.758 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
2.93 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Impedans
38 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,709" diam. (18,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Højde - Monteret (maks.)
1,043" (26,50mm)
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C