UHW1H152MHD6TN
DigiKeys varenummer
493-UHW1H152MHD6TNCT-ND - Afskåret tape (CT)
UHW1H152MHD6TN-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHW1H152MHD6TN
Beskrivelse
CAP ALUM 1500UF 20% 50V RADIAL
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1500 µF 50 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UHW1H152MHD6TN Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.962 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.27 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C