UHW1C472MHD6TN
DigiKeys varenummer
493-UHW1C472MHD6TNCT-ND - Afskåret tape (CT)
UHW1C472MHD6TN-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHW1C472MHD6TN
Beskrivelse
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UHW1C472MHD6TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
3.238 A @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
3.81 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C