UHW1C102MPD1TD er ikke på lager og kan placeres på restordre.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Rubycon
På lager: 77
Datablad
Rubycon
På lager: 5.195
På lager: 507
Chemi-Con
Chemi-Con
Chinsan (Elite)
På lager: 599
1000 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
UHW1C102MPD1TD
DigiKeys varenummer
493-UHW1C102MPD1TDCT-ND - Afskåret tape (CT)
UHW1C102MPD1TTB-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHW1C102MPD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
UHW1C102MPD1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.2 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
2 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-40°C – 105°C