UHW1A472MHD6TN
DigiKeys varenummer
493-UHW1A472MHD6TNCT-ND - Afskåret tape (CT)
UHW1A472MHD6TN-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHW1A472MHD6TN
Beskrivelse
CAP ALUM 4700UF 20% 10V RADIAL
Producentens standard leveringstid
21 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
4700 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 10000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UHW1A472MHD6TN Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
3.575 A @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
3.038 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
10000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-40°C – 105°C