UHV1V222MHD1TN
DigiKeys varenummer
UHV1V222MHD1TTR-ND - Tape & Reel (TR)
493-UHV1V222MHD1TNCT-ND - Afskåret tape (CT)
Producenter
Producentens varenummer
UHV1V222MHD1TN
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UHV1V222MHD1TN Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
2.993 A @ 120 Hz
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Rippel strøm @ høj frekvens
3.99 A @ 100 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Impedans
12 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
1,063" (27,00mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C