UHV1C221MED1TA
DigiKeys varenummer
493-17631-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-17631-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHV1C221MED1TA
Beskrivelse
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 16 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UHV1C221MED1TA Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
275 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
550 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
100 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spænding - Nominel
16 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C