UHV0J682MHD6TN
DigiKeys varenummer
493-UHV0J682MHD6TNCT-ND - Afskåret tape (CT)
UHV0J682MHD6TN-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHV0J682MHD6TN
Beskrivelse
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
6800 µF 6.3 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 6000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
UHV0J682MHD6TN Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
3.3363 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3.925 A @ 100 kHz
Impedans
14 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,295" (7,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,630" diam. (16,00mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Højde - Monteret (maks.)
0,866" (22,00mm)
Levetid @ temp.
6000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C