UHE1V560MED1TD
DigiKeys varenummer
493-16310-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-16310-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UHE1V560MED1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
56 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 5000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UHE1V560MED1TD Modeller
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
238 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
340 mA @ 100 kHz
Varestatus
Forældet
Impedans
220 mOhms
Kapacitans
Lederafstand
0,098" (2,50mm)
Tolerance
±20%
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Spænding - Nominel
35 V
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 105°C