UFW1J101MPD1TD
DigiKeys varenummer
493-11023-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-11023-3-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
UFW1J101MPD1TD
Beskrivelse
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 63 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 2000 timer @ 85°C
EDA/CAD-modeller
UFW1J101MPD1TD Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
300 mA @ 120 Hz
Emballage
Afskåret tape (CT)
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ høj frekvens
450 mA @ 10 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,551" (14,00mm)
Spænding - Nominel
63 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
2000 timer @ 85°C
Driftstemperatur
-40°C – 85°C