UEP1A471MPD
DigiKeys varenummer
493-16740-ND
Producenter
Producentens varenummer
UEP1A471MPD
Beskrivelse
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL TH
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470 µF 10 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse 1000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
UEP1A471MPD Modeller
Kategori
Polarisering
To-polet
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
290 mA @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
435 mA @ 10 kHz
Varestatus
Ikke til nye design
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,689" (17,50mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
1000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Dåse
Driftstemperatur
-55°C – 105°C