RSL0J221MCN1GB
DigiKeys varenummer
493-3821-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-3821-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-3821-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RSL0J221MCN1GB
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 220UF 20% 6.3V SMD
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 18mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RSL0J221MCN1GB Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
320 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.2 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Kapacitans
220 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,165" (4,20mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,256" L x 0,256" B (6,50mm x 6,50mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
18mOhm