RR70G561MDN1
DigiKeys varenummer
493-3701-ND
Producenter
Producentens varenummer
RR70G561MDN1
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 560UF 20% 4V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
560 µF 4 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 7mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RR70G561MDN1 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
560 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
5.6 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
560 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
4 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
7mOhm