RR50G821MDN1
DigiKeys varenummer
493-3693-ND
Producenter
Producentens varenummer
RR50G821MDN1
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 820UF 20% 4V TH
Detaljeret beskrivelse
820 µF 4 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 5mOhm 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
RR50G821MDN1 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
722 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
7.22 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,197" (5,00mm)
Kapacitans
820 µF
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,492" (12,50mm)
Spænding - Nominel
4 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5mOhm