RR50E821MDN1
DigiKeys varenummer
493-3689-ND
Producenter
Producentens varenummer
RR50E821MDN1
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V TH
Detaljeret beskrivelse
820 µF 2.5 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 5mOhm 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
RR50E821MDN1 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Rippel strøm @ lav frekvens
663 mA @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
6.63 A @ 100 kHz
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
820 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,453" (11,50mm)
Spænding - Nominel
2.5 V
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5mOhm