RR50E561MDN1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Direkte
Nichicon
På lager: 3.108
Datablad
Opgradering
Opgradering
På lager: 354
Similar
Similar
På lager: 388
Chemi-Con
560 µF 2.5 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 5mOhm 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor Episode Three: Failure Modes
RR50E561MDN1
DigiKeys varenummer
493-3687-ND
Producenter
Producentens varenummer
RR50E561MDN1
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RR50E561MDN1 Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ lav frekvens
663 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
6.63 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
560 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,453" (11,50mm)
Spænding - Nominel
2.5 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
5mOhm