RNS1C181MDN1PX kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 762
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Chemi-Con
På lager: 0
Datablad
180 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Dåse 16mOhm 2000 timer @ 105°C
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
RNS1C181MDN1PX
DigiKeys varenummer
RNS1C181MDN1PX-ND - Tape & Box (TB)
Producenter
Producentens varenummer
RNS1C181MDN1PX
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 180UF 20% 16V TH
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RNS1C181MDN1PX Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Box (TB)
Rippel strøm @ lav frekvens
470 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
4.7 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Lederafstand
0,138" (3,50mm)
Kapacitans
180 µF
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
0,512" (13,00mm)
Spænding - Nominel
16 V
Monteringstype
Hulmontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
16mOhm