RFS1A680MCN1GS
DigiKeys varenummer
493-3683-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-3683-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-3683-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RFS1A680MCN1GS
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 68UF 20% 10V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
68 µF 10 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 30mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RFS1A680MCN1GS Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
200 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
2 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
68 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,224" (5,70mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,209" L x 0,209" B (5,30mm x 5,30mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
30mOhm