RFS1A100MCN1GB
DigiKeys varenummer
493-3682-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-3682-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-3682-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RFS1A100MCN1GB
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 10UF 20% 10V SMD
Producentens standard leveringstid
20 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 µF 10 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 220mOhm 2000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RFS1A100MCN1GB Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ lav frekvens
70 mA @ 120 Hz
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
700 mA @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,157" diam. (4,00mm)
Kapacitans
10 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,205" (5,20mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,169" L x 0,169" B (4,30mm x 4,30mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
220mOhm