PCX1C101MCS1GS
DigiKeys varenummer
493-13688-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-13688-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-13688-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PCX1C101MCS1GS
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
100 µF 16 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 33mOhm 1500 timer @ 125°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PCX1C101MCS1GS Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
1500 timer @ 125°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Serie
Applikationer
Universal
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Rippel strøm @ høj frekvens
1.5 A @ 100 kHz
Varestatus
Aktiv
Størrelse/dimension
0,248" diam. (6,30mm)
Type
Polymer
Højde - Monteret (maks.)
0,319" (8,10mm)
Kapacitans
100 µF
Overflademonterings fladestørrelse
0,260" L x 0,260" B (6,60mm x 6,60mm)
Tolerance
±20%
Monteringstype
Overflademontering
Spænding - Nominel
16 V
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - SMD
ESR (ækvivalent seriemodstand)
33mOhm