PCV1H470MCL7GS
DigiKeys varenummer
493-4554-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-4554-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-4554-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PCV1H470MCL7GS
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 47UF 20% 50V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47 µF 50 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 29mOhm 3000 timer @ 105°C
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
PCV1H470MCL7GS Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
3000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3.3 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
47 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
50 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
29mOhm