PCF1D151MCL1GS
DigiKeys varenummer
493-11066-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-11066-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-11066-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PCF1D151MCL1GS
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 µF 20 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 20mOhm 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
PCF1D151MCL1GS Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
4.32 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
150 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,504" (12,80mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
20 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
20mOhm