PCF1A121MCL1GS
DigiKeys varenummer
493-2992-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-2992-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-2992-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PCF1A121MCL1GS
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 120UF 20% 10V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 µF 10 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 23mOhm 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
PCF1A121MCL1GS Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
3 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,315" diam. (8,00mm)
Kapacitans
120 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,276" (7,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,327" L x 0,327" B (8,30mm x 8,30mm)
Spænding - Nominel
10 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
23mOhm