PCF0J681MCL1GS
DigiKeys varenummer
493-2989-2-ND - Tape & Reel (TR)
493-2989-1-ND - Afskåret tape (CT)
493-2989-6-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
PCF0J681MCL1GS
Beskrivelse
CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V SMD
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
680 µF 6.3 V Aluminium – Polymerkondensatorer Radial, Indkapsling - SMD 14mOhm 2000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
PCF0J681MCL1GS Modeller
Kategori
Levetid @ temp.
2000 timer @ 105°C
Producenter
Nichicon
Driftstemperatur
-55°C – 105°C
Serie
Klassificeringer
AEC-Q200
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Applikationer
Universal
Varestatus
Aktiv
Rippel strøm @ høj frekvens
5 A @ 100 kHz
Type
Polymer
Størrelse/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Kapacitans
680 µF
Højde - Monteret (maks.)
0,394" (10,00mm)
Tolerance
±20%
Overflademonterings fladestørrelse
0,406" L x 0,406" B (10,30mm x 10,30mm)
Spænding - Nominel
6.3 V
Monteringstype
Overflademontering
ESR (ækvivalent seriemodstand)
14mOhm