LNU2H222MSEGBB kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
Doctor Capacitor® Episode Seven: What's In The Mail, Doc?
LNU2H222MSEGBB
DigiKeys varenummer
LNU2H222MSEGBB-ND
Producenter
Producentens varenummer
LNU2H222MSEGBB
Beskrivelse
CAP ALUM 2200UF 20% 500V SCREW
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
2200 µF 500 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 5000 timer @ 105°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
8.5 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
11.9 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
1,126" (28,60mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
2,500" diam. (63,50mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
4,843" (123,00mm)
Spænding - Nominel
500 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - skrueterminaler
Driftstemperatur
-40°C – 105°C