LNR1V474MSEN kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
Doctor Capacitor® Episode Seven: What's In The Mail, Doc?
LNR1V474MSEN
DigiKeys varenummer
LNR1V474MSEN-ND
Producenter
Producentens varenummer
LNR1V474MSEN
Beskrivelse
CAP ALUM 470000UF 20% 35V SCREW
Producentens standard leveringstid
31 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
470000 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 5000 timer @ 85°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
32.6 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
37.49 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
1,252" (31,80mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
3,543" diam. (90,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
6,811" (173,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - skrueterminaler
Driftstemperatur
-40°C – 85°C