LNR1V224MSEB kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 10
Datablad
Parametrisk ækvivalent
Nichicon
På lager: 0
Datablad
Doctor Capacitor Episode Two: Terms
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
Doctor Capacitor® Episode Nine: You Callin' Me?
Doctor Capacitor® Episode Seven: What's In The Mail, Doc?
LNR1V224MSEB
DigiKeys varenummer
LNR1V224MSEB-ND
Producenter
Producentens varenummer
LNR1V224MSEB
Beskrivelse
CAP ALUM 220000UF 20% 35V SCREW
Producentens standard leveringstid
28 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
220000 µF 35 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Indkapsling - skrueterminaler 5000 timer @ 85°C
Kategori
Polarisering
Polar
Mfr
Applikationer
Serie
Rippel strøm @ lav frekvens
16.8 A @ 120 Hz
Emballage
Bulk
Rippel strøm @ høj frekvens
19.32 A @ 10 kHz
Varestatus
Aktiv
Lederafstand
1,252" (31,80mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
3,000" diam. (76,20mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
4,055" (103,00mm)
Spænding - Nominel
35 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 85°C
Pakke/hus
Radial, Indkapsling - skrueterminaler
Driftstemperatur
-40°C – 85°C