LGX2H181MELA50
DigiKeys varenummer
493-6756-ND
Producenter
Producentens varenummer
LGX2H181MELA50
Beskrivelse
CAP ALUM 180UF 20% 500V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
180 µF 500 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
LGX2H181MELA50 Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
1.2 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
1.716 A @ 50 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,984" diam. (25,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
500 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C