LGX2E681MELZ50
DigiKeys varenummer
493-7950-ND
Producenter
Producentens varenummer
LGX2E681MELZ50
Beskrivelse
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP TH
Detaljeret beskrivelse
680 µF 250 V Aluminium-elektrolytiske kondensatorer Radial, Dåse - Snap-in 5000 timer @ 105°C
EDA/CAD-modeller
LGX2E681MELZ50 Modeller
Rippel strøm @ lav frekvens
2 A @ 120 Hz
Rippel strøm @ høj frekvens
3 A @ 50 kHz
Lederafstand
0,394" (10,00mm)
Kapacitans
Størrelse/dimension
0,866" diam. (22,00mm)
Tolerance
±20%
Højde - Monteret (maks.)
2,047" (52,00mm)
Spænding - Nominel
250 V
Monteringstype
Levetid @ temp.
5000 timer @ 105°C
Driftstemperatur
-25°C – 105°C